Stadion przy ulicy Parkowej w Skokach w niedzielę 16 czerwca zamienił się w miejsce rywalizacji strażaków ochotników z gmin Mieścisko i Skoki. W zawodach udział wzięło dziewięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnej oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców. Swoje umiejętności zaprezentowała także drużyna seniorska kobiet z OSP Sarbia.

W trakcie rywalizacji strażacy zmierzyli się w konkurencjach: sztafecie oraz bojówce. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

1. OSP Mieścisko
  2. OSP Gołaszewo
  3. OSP Popowo Kościelne
  4. OSP Rościnno
  5. OSP Skoki
  6. OSP Żabiczyn
  7. OSP Kłodzin
  8. OSP Lechlin
  9. OSP Sarbia – dyskwalifikacja

MDP Chłopcy

1. Mieścisko
  2. Popowo Kościelne
  3. Kłodzin

MDP Dziewczęta

1. Popowo Kościelne
  2. Mieścisko

Nagrody oraz gratulacje druhom przekazali mł. bryg. Jacek Rochowiak Komendant Powiatowy PSP w Wągrowcu, druh Andrzej Woźnicki wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wągrowcu, Piotr Kaczmarek Prezes OSP w Skokach, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mieścisku Kacper Lipkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Wojciech Cibail.