Każdy pretekst do tego aby wsiąść na rower jest dobry. Tym razem był nim Europejski Tydzień Mobilności i wieńczący go Dzień Bez Samochodu – 22 września.

I to właśnie dokładnie w ten dzień Gmina Skoki zorganizował 8 edycję rajdu rowerowego Dzień Bez Samochodu. Tegoroczną metą było Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu w gminie Rogoźno, gdzie w tym dniu odbywał się Festyn Młynarski.

Ostatni dzień lata okazał się dla rowerzystów jaki i uczestników festynu bardzo przyjazny. Ciepły, słoneczny dzień zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A wice blisko 40 rowerzystów którzy udali się w 22 km przejażdżkę do malownicze położonego nad rzeką Wełną Jaracza mogło być zadowolonych z aktywnie spędzonego dnia.