W sobotę 16 września 2006 roku w miejscowości Huta Krzeszowska, gmina Harasiuki, woj. podkarpackie odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na dystansie 20 km juniorów.

Łukasz Nowak mieszkaniec Skoków, reprezentujący klub AZS Poznań wychodził III miejsce zdobywając brązowy medal. Czas 1 godzina 36 minut 8 sekund.
Był to jego pierwszy start Łukasza na tym dystansie.
Trasa była bardzo trudna, dużo zakrętów, lekko pofałdowana.

Za swój wynik Łukasz otrzymał wieżę stereofoniczną.

Ten wynik być może zaowocuje powołaniem Łukasza Nowaka do reprezentacji Polski, która będzie ustalana za miesiąc, podczas konferencji trenerów.
Obecnie Łukasz jest uczniem klasy maturalnej LO przy ul. Kościuszki w Wągrowcu.

W Poznaniu, również 16.09. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu północno – zachodniej Polski młodzików w lekkiej atletyce, gdzie Tomasz Kawczyński, uczeń Gimnazjum w Skokach, reprezentujący UKS „SKOCZEK” Skoki zdobył także III miejsce i brązowy medal wynikiem 6 m 15 cm.