W sobotę 15 czerwca na skockim Orliku rozegrany został I Turniej w Badmintona. Celem turnieju była integracja, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dobra zabawa.

Turniej został otwarty przez burmistrza Wojciech Cibaila, który serdecznie powitał zawodników oraz życzył powodzenia w rozgrywkach.

Rozgrywki były zacięte ale z uśmiechami i wypiekami na twarzach wszyscy świetnie się bawili. W trakcie przerw miedzy meczami zawodnicy miło spędzali czas na rozmowach przy drożdżówce i kawie.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach w deblu oraz kategoria indywidualna. W deblu wystartowały 3 zespoły, w rozgrywkach indywidualnych udział wzięło 12 zawodników.

Sędzia turnieju był Szmon Jasiński.

Wynika debla:

1. miejsce- Bartosz Tabat i Michał Kubiak,
  2. miejsce Izabela Danielewicz i Arkadiusz Pawlak,
  3. miejsce Marcin Melanowicz i Tomasz Bergandy.

Wyniki indywidualne:

1. miejsce- Bartosz Tabat,
  2. miejsce- Małgorzata Mrowińska,
  3. miejsce- Jerzy Cybulski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk burmistrza Wojciecha Cibaila pamiątkowe medale. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz medale.