Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach już od wielu lat organizowała Rajd Rowerowy Bibliotekarza z okazji przypadającego na początku maja Tygodnia Bibliotek, czyli ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowanej od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.

W tym roku do skockiego rajdu postanowiły dołączyć dwie biblioteki: Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie. Współorganizatorami wydarzenia byli także: Miasto i Gmina Skoki z burmistrzem Wojciechem Cibailem, a także gmina Murowana Goślina i Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w gminie Czerwonak.

Wspólnie zorganizowaliśmy Promienisty Rajd BIBLIOTEKARZA w sobotę, 18 maja.

Do Boduszewa koło Murowanej Gośliny zjechało się z trzech gmin blisko 180 rowerzystów na których czekało wiele atrakcji, kiełbasa z ogniska, szneka z glancem i losowani nagród wśród których nie zabrakło książek.

Książka jest najlepszym przyjacielem rowerzysty, gdyż przy książce najlepiej wypocząć po rowerowej wyprawie.

galeria zdjęć z rajdu Karolina Stefaniak: