Takie hasło zagrzewało uczestników sobotnich zajęć profilaktyczno – sportowych zorganizowanych na skockim orliku, do wspólnych zabaw ruchowych, gier zręcznościowych oraz rywalizacji w najrozmaitszych konkurencjach.
Siedemdziesiątka młodzieży uczestnicząca w ciągu roku kalendarzowego w zajęciach w świetlicach w Brzeźnie, Skokach, Pawłowie Skockim, Potrzanowie, Rejowcu i Rościnnie spotkała się 12 kwietnia o godz. 10.00, aby aktywnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Sportu, Światowy Dzień Zdrowia oraz Światowy Dzień Trzeźwości. Dołączyła do nich niemała grupa wolontariuszy, która postanowiła wesprzeć i urozmaicić to wydarzenie przygotowując dodatkowe konkursy sportowe z ufundowanymi przez siebie nagrodami oraz wykonanymi własnoręcznie laurami dla zwycięzców (np. zawody hobby horse). Pomagała też w organizacji rozgrywek w piłkę nożną, przygotowała stanowiska upiększające oblicza sportsmenek i sportsmenów oraz miejsca wytwarzania cudeniek z koralików. Zaznaczyć w tym miejscu należy, że wśród wolontariuszy znaleźli się rówieśnicy uczestników akcji oraz zaangażowani rodzice, którym w tym momencie należą się podziękowania i słowa uznania.
Dzień był na prawdę aktywny i radosny. Miłośniczki zumby podnosiły swoją kondycję fizyczną uczestnicząc w treningu aerobowym łączącym fitness z tańcem. Męska część ekipy poprawiała krążenie okupując boisko do piłki nożnej. Amatorzy siatkówki i koszykówki mogli pograć na przygotowanych dla siebie boiskach, entuzjaści badmintona zawalczyć przy pomocy dwóch rakiet i lotki, sympatycy unihokeja popróbować swoich sił w prowadzeniu piłki i strzelaniu do bramki specjalnym kijem hokejowym. Wśród przygotowanych niespodzianek znalazły się też: konkurs na Mistrza Celności, wyścigi rzędów kształtujące szybkość oraz zwinność, gry i zabawy zręcznościowe (łowienie rybek, hula hop, skakanki, ustawianie wieży Froebela).
Niewątpliwą atrakcją była możliwość wzięcia udziału w grze profilaktycznej dotyczącej bezpieczeństwa poprowadzonej przez funkcjonariuszy policji.
Jak przystało na obchody Światowego Dnia Trzeźwości gminny koordynator ds. uzależnień edukował zarówno młodzież, jak i dorosłych na temat szkodliwości dla zdrowia alkoholu i innych środków uzależniających. Poważne tematy poruszane były przed i po slalomach z przeszkodami, które należało pokonać mając założone na oczy narkogogle lub alkogogle. Zabawa ta i wspólne rozmowy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Zdrowo było też podczas posiłku regeneracyjnego, który stanowiły głównie owoce i napoje. Trzy godziny w świetnych nastrojach, pełne sportowych wrażeń były doskonałym początkiem weekendu.
Małgorzata Szpendowska – Wylegalska, gminny koordynator ds. uzależnień















































