Taki był 20 października kierunek biegu biegaczy 7. Edycji Półmaratonu Wągrowiec – Skoki 2024.
21,0975 km, taki dystans mieli do pokonania finiszerzy, meldując się na wągrowieckim rynku, a startując spod skockiego cmentarza.

Przypomnijmy, od kilku edycji kierunek biegu jest naprzemienny, lecz łączą go niezmiennie dwa punkty, miasta Skoki i Wągrowiec.

W tym roku pogoda sprzyjała zarówno organizatorom jaki i uczestnikom, piękna jesienna pogoda sprawiła, że było to wspaniałe biegowe święto.

Jednakże przebiec ponad 21 km nie jest takim prostym zadaniem! Czasem trzeba mieć mocniejszą głowę niż nogi, ale to wiedzą najlepiej ci, co choć raz pokonali taki dystans i to jeszcze pod presją sportowej rywalizacji.

Podsumowując, w tym roku linię mety na wągrowieckim rynku przebiegło 283 biegaczy, w tym 67 kobiet. Gminę Skoki reprezentowało 8 biegaczy. Nie jest to dobry wynik, porównując go z zeszłoroczną edycję, gdzie skoczan było aż 19.

Nasz półmaraton w tym roku wszedł ponownie do zaszczytnego grona biegów zaliczanych do Grand Prix Wielkopolski 2024 w Półmaratonie.

Oto wyniki mieszkańców gminy Skoki:

Kobiety

Lp.Imię i nazwiskoKategoriaMiejsce w kat.Czas
1Borowczyk KatarzynaK4051:53:31
2Wyleżała MarzenaK5072:11:30

Mężczyźni

Lp.Imię i nazwiskoKategoriaMiejsce w kat.Czas
1Sznajder KrzysztofM3031:23:14
2Kujawa FilipM1841:31:16
3Wojtas RyszardM5051:35:47
4Sierszchuła DominikM30331:49:41
5Duduś MarekM50221:53:11
6Borowczyk SebastianM40531:53:27

Oto wyniki wszystkich

Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli bieg, zwłaszcza tym, dla których ten wyścig był pierwszym na tak długiej trasie. Pokonanie takiego dystansu dla wielu to ogromny ból, wyzwanie, ale na mecie już nikt o tym nie pamięta. Na mecie już jest tylko szczęście.

Na szyjach wszystkich finiszerów zawisł pamiątkowy medal.

Statuetki dla najlepszych zawodników open, w swoich kategoriach oraz najlepszych drużyn i mieszkańców gminy Skoki oraz Wągrowca w skockiej hali wręczali: burmistrz Wągrowca Alicja Trytt, Sekretarz Gminy Skoki Marta Miller oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Hubert Czarnecki.

Przypomnijmy organizatorami biegu są Karolina Stefaniak i Maciej Łucyk przy finansowym wsparciu tytularnych sponsorów: gminy Skoki i miasta Wągrowca. W tym roku finansowej pomocy udzieliła także gmina wiejska Wągrowiec.

Jednak pieniądze to nie wszystko, bez pracy sztabu wolontariuszy ok. 100 osób organizacja imprezy byłaby niemożliwa.

Serdecznie dziękujemy m. in: wolontariuszom na 3 bufetach co 5 kilometrów. Harcerzom z Hufca Wągrowiec ze Skoków i Wągrowca pod opieką Barbary i Andrzeja Surdyków oraz Krzysztofa Wojtaszka. A także ekipie „Aktywni Razem” z Czerwonaka.

film: Karolina Stefaniak, zdjęcia: Tomasz Szwajkowski, Maciej Majchrowicz