Hubertus 2024 za nami

76

Tegoroczny Hubertus, który odbył się w miniony weekend, przeszedł do historii. Święto patrona myśliwych i jeźdźców zostało przygotowane przez Magdalenę i Pawła Mantajów, właścicieli Stajni Grzybowice przy współpracy z Miastem i Gminą Skoki. Uczestnicy zgromadzili się, aby uczcić tradycję i wspólne pasje. Impreza obfitowała w liczne atrakcje i wydarzenia, które przyciągnęły również miłośników koni i natury. Podczas tego wydarzenia naszą gminę reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej Hubert Czarnecki oraz sekretarz gminy Marta Miller.

Nie zabrakło tradycyjnych rytuałów związanych z Hubertusem, które nadały całemu wydarzeniu wyjątkowego charakteru i podkreśliły jego znaczenie w kulturze jeździeckiej oraz łowieckiej. Wszyscy biorący udział mogli liczyć na tradycyjną grochówkę i słodki poczęstunek.

Pogoda dopisała, a malownicze otoczenie wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć  niezapomnianą atmosferę. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci i z pewnością wpisało się na stałe w kalendarz regionalnych imprez. Pozostaje nam czekać z niecierpliwością na kolejny Hubertus!

Fot. Stajnia Grzybowice