O wyzwaniach związanych z rolą burmistrza, planowanych inwestycjach, zwiększeniu bezpieczeństwa na wsi, funduszu sołeckim, budowie żłobka oraz ścieżek rowerowych w gminie Skoki – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania burmistrza Wojciecha Cibaila z uczniami klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Jabłkowie.

Od dawna wiadomo, że nic tak nie rozwija, jak możliwość zdobywania wiedzy w praktyce. Dlatego w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczniowie z Jabłkowa mieli okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od kuchni”. Burmistrz oraz sekretarz gminy, Marta Miller, przybliżyli im zadania, które leżą w kompetencjach gminy.

Młodzież, mając niecodzienną szansę na bezpośrednie zadawanie pytań burmistrzowi, postanowiła w pełni wykorzystać tę okazję. Wśród wcześniej przygotowanych pytań znalazły się zagadnienia dotyczące samorządu, zmian w mieście i gminie, a także prowadzonych i planowanych inwestycji oraz roli burmistrza.

Podczas spotkania nie zabrakło również pytań o osobę burmistrza, jego marzenia oraz dotychczasową drogę zawodową.

Wojciech Cibail pogratulował dyrekcji oraz nauczycielom pomysłu na przeprowadzenie tych zajęć. Podkreślił, że to pierwszy krok w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego, co warto rozpocząć już od najmłodszych lat.