Wełna Skoki na boiskach V ligi

133

Zespół seniorów Wełny Skoki zgromadził 22 punkty w 11 kolejkach Red Box V ligi, osiągając bilans 7 zwycięstw, 1 remisu i 3 porażek.

Początek sezonu był bardzo udany – po siedmiu kolejkach nasza drużyna zajmowała 1. miejsce w tabeli. Niestety, po dwóch kolejnych porażkach z Olimpią Koło (aktualnym liderem) oraz Polonią II Środa Wielkopolska, Wełna spadła na 5. lokatę. Na szczęście zespół wrócił na zwycięską ścieżkę, zdobywając komplet punktów w ostatnich meczach. W spotkaniu rozegranym w Skokach, po golach Fabiana Burzyńskiego, Filipa Urbaniaka i Mateusza Malczyka, pokonaliśmy Kłos Zaniemyśl 3:2. Natomiast w stolicy Wielkopolski, pewnie ograliśmy Przemysław Poznań 1:3, dzięki trafieniom Pawła Bednarskiego oraz dwóch goli Fabiana Burzyńskiego.

Biorąc pod uwagę znaczące zmiany personalne, które miały miejsce w przerwie letniej, możemy być zadowoleni z obecnej pozycji w tabeli. Zespół został odmłodzony, a w kadrze znajduje się aż 10 młodzieżowców, którzy regularnie zdobywają minuty na boiskach V ligi – co z pewnością przyniesie owoce w niedalekiej przyszłości.

Wełna zajmuje obecnie 6. miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, w której bierze udział 58 zespołów z Wielkopolski. Warto podkreślić, że do Skoków wrócili nasi wychowankowie: Fabian Burzyński, Jakub Kubiński, Filip Jarzembowski oraz Marcel Zachwyc. Uzdolniona młodzież może liczyć na wsparcie doświadczonych kolegów: Jacka Figa szewskiego, Damiana Pawlaka, Mateusza Malczyka oraz Patryka Sergiela – to ograni ligowcy. Zespół prowadzi nowy duet trenerski: Mateusz Świergiel oraz Jakub Kruszka.

Kolejne spotkanie rozegramy przy ulicy Parkowej w najbliższą sobotę, 26 października, o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszam miłośników futbolu do kibicowania.

Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze 4 ligowe kolejki.