Ulica Smolarki w Potrzanowie przejdzie przebudowę

349

Przebudowa gminnej drogi, ulicy Smolarki w Potrzanowie, jeszcze się nie rozpoczęła, a nasz samorząd już zdołał zaoszczędzić na tej inwestycji. Pierwotna wartość projektu wynosiła około 1,1 miliona złotych, jednak po wprowadzeniu pewnych korekt do dokumentacji udało się obniżyć koszty o pół miliona złotych. Dzięki temu 8 października, podpisano umowę z wykonawcą.

Przebudową ulicy Smolarki zajmie się firma Trans Bruk Marek Begier Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Nekli, która zrealizuje to zadanie za kwotę 554 078,10 złotych brutto.

W ramach przebudowy tej drogi gminnej zostaną zrealizowane następujące roboty budowlane :

– roboty rozbiórkowe (korytowanie);

– wykonanie nowej konstrukcji jezdni;

– wykonanie nawierzchni zjazdów;

– wykonanie poboczy;

– realizacja wszystkich niezbędnych robót budowlanych, zapewniających prawidłowe połączenie przebudowywanych nawierzchni z istniejącymi.

– Początkowo rozważaliśmy rezygnację z tej inwestycji. Pierwotne dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, które nasza gmina otrzymała w kwietniu tego roku, wynosiło około 120 tysięcy złotych, co stanowiło zaledwie około 10% całkowitych kosztów pierwotnego kosztorysu. Zdecydowałem jednak, że ponownie przeanalizujemy całą dokumentację w poszukiwaniu oszczędności oraz wystąpimy z wnioskiem do władz wojewódzkich o zwiększenie dofinansowania. Okazało się, że podjęte kroki były jak najbardziej zasadne. Koszty zadania zmniejszyliśmy o połowę, a dofinansowanie dla naszego samorządu wzrosło do blisko 190 tysięcy złotych, co obecnie stanowi około 40% kosztów inwestycji – podsumował burmistrz Wojciech Cibail.

Prace mogą rozpocząć się jeszcze pod koniec tego tygodnia, a termin kompleksowego wykonania umowy to 5 listopada br.