Pasowanie 110 pierwszoklasistów w skockiej podstawówce

2

W czwartek, 3 października, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – pasowanie uczniów klas pierwszych. To jeden z najbardziej wzruszających momentów w życiu dzieci oraz ich rodziców.

W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli nie tylko najmłodsi, ale także licznie zgromadzeni goście. Wśród obecnych znaleźli się m.in.: burmistrz Wojciech Cibail, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Hubert Czarnecki, sekretarz gminy Marta Miller, kierownik Referatu Oświaty UMiG w Skokach Beata Nowak-Szmyra, dyrekcja szkoły, dyrektor biblioteki w Skokach, nauczyciele, rada rodziców oraz rodzice.

Podczas wspaniałej akademii mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Po tych pełnych uroku występach nadszedł czas na uroczyste ślubowanie i pasowanie, które przeprowadził dyrektor szkoły, Andrzej Surdyk. W ten sposób każde dziecko oficjalnie stało się częścią szkolnej społeczności, gotowe na nowe wyzwania i zdobywanie wiedzy.

Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało słodkie upominki oraz encyklopedię. Ceremonia odbyła się w serdecznej, rodzinnej atmosferze, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników.