Niebawem Hubertus

2

Stajnia Grzybowice oraz Miasto i Gmina Skoki serdecznie zapraszają na tradycyjnego, corocznego Hubertusa. Dla wielu jeźdźców to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu. Impreza ta organizowana jest na cześć świętego Huberta – patrona myśliwych, leśników i jeźdźców.

Hubertus to wydarzenie jeździeckie, które polega na wyjazdach w teren, a następnie gonitwach za tzw. lisem, czyli jeźdźcem z ogonem przypiętym do ramienia. W naszej gminie święto jeźdźców odbędzie się w sobotę, 19 października. Tegoroczny program przedstawia się następująco:

– godz. 9:00 – zwózka koni do Stajni Grzybowice,

– godz. 11:00 – wspólny wyjazd w teren, przerwa „na polanie” przy ognisku z poczęstunkiem, kiełbasą i wojskową grochówką.

Po powrocie odbędą się tradycyjne konkurencje zręcznościowe, pogoń za lisem oraz wyścig o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Imprezę zakończy wieczorna biesiada. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 726 067 130.

Zachęcamy do kibicowania.