Konkurs „Piękna i Zielona Gmina 2024” rozstrzygnięty

1

Zakończyła się kolejna edycja konkursu na najładniejszy ogród oraz „zielony zakątek” w gminie Skoki. Jak co roku, cieszył się on dużym zainteresowaniem mieszkańców. O zaszczytne pierwsze miejsca rywalizowało 41 nieruchomości: 17 z miasta i 24 z terenu gminy.

Komisja, w skład której weszli pracownicy UMiG w Skokach: Agata Ruta, Aleksandra Frankowska i Krzysztof Mańka, przez cztery czerwcowe dni wizytowała zgłoszone do konkursu posesje. Wybór najładniejszego ogrodu nie był łatwym zadaniem, dlatego członkowie komisji postanowili przyznać nie tylko trzy pierwsze miejsca, ale także aż pięć wyróżnień.

Kategoria – najładniejszy ogród:

I miejsce – Agnieszka i Tomasz Herkt (Skoki),

II miejsce – Maria Lecher (Szczodrochowo),

III miejsce – Janina i Jerzy Pestka (Skoki),

Wyróżnienia decyzją komisji otrzymali: Katarzyna i Grzegorz Szewczyńscy (Skoki), Teresa Majntas (Rościnno), Krystyna i Jerzy Hertel (Łosiniec), Marzena Sosnowska (Skoki) oraz Ilona Wendland (Lechlin).

W kategorii na najlepiej urządzony „zielony zakątek” nagrody przyznano:

I miejsce – Beata Zimna (Skoki),

II miejsce – Arletta Tecław (Skoki),

III miejsce – Aleksandra Kołodziejczak (Skoki).

Kryteria, które komisja brała pod uwagę przy ocenie ogrodów, były: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, oryginalność zagospodarowania oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Wyłonienie najpiękniejszego ogrodu z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Każdy z nich ma swój unikalny charakter, a w ich powstawanie oraz pielęgnację włożono ogrom pracy i zaangażowania całych rodzin. To miejsca, które cieszą oko nie tylko ich właścicieli, ale także odwiedzających. Stworzone przez Państwa zielone enklawy stanowią doskonałą przestrzeń do odpoczynku, relaksu i regeneracji sił. Gratuluję wszystkim pięknych ogrodów i cieszę się, że wzięliście udział w naszym gminnym konkursie – podsumował burmistrz Wojciech Cibail.

Każdy wyróżniony otrzymał nagrodę rzeczową, która z pewnością przyda się do upiększenia ogrodu.