Wizyta uczniów w urzędzie

2

Pomimo licznych spotkań, które burmistrz odbywa każdego dnia, odwiedziny młodych mieszkańców naszej gminy z pewnością stanowiły nie lada wyzwanie. Spotkanie nie mogło się odbyć bez wielu pytań dotyczących zarówno samej osoby włodarza, jak i działań skockiego samorządu.

Uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach mieli okazję przekonać się, jak wygląda dzień pracy burmistrza Wojciecha Cibaila. Burmistrz serdecznie przywitał dzieci w swoim gabinecie, gdzie odpowiedział na ich liczne pytania. Uczniowie chcieli dowiedzieć się m.in.: Ile godzin dziennie pracuje burmistrz, jakie ma obowiązki oraz jakie posiada wykształcenie. Wśród zadawanych pytań znalazły się również te, które wymagały bardziej szczegółowych odpowiedzi, takie jak: Co można zmienić w gminie Skoki w 2025 roku? Oraz jak często odbywają się sesje rady i jak one przebiegają? Aby odpowiedzieć na to ostatnie pytanie, burmistrz zaprosił uczniów oraz nauczycieli do sali sesyjnej. Dzieci miały okazję poczuć się jak przedstawiciele mieszkańców gminy, uczestnicząc w debacie na temat jej przyszłości.

Burmistrz wyraził wdzięczność za wizytę i podkreślił, jak ważne jest, że dzieci już od najmłodszych lat interesują się samorządem oraz działalnością urzędów. To dowód na to, że budowanie prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego jest jak najbardziej możliwe – zaznaczył Wojciech Cibail.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz oryginalnym upominkiem dla burmistrza – malunkiem jego portretu, przygotowanym przez jedną z uczennic klasy. Obrazek już znalazł swoje miejsce w gabinecie.