Strażackie zmagania w Skokach

28

W niedzielne popołudnie, 29 września br., stadion piłkarski przy ul. Parkowej w Skokach stał się areną zmagań strażaków-ochotników w XX Jubileuszowych Powiatowych Zawodach sportowo-pożarniczych. Ostatni raz Skoki gościły zawodników na tym etapie zmagań prawie dekadę temu, w 2015 roku.

Komendant Powiatowy PSP w Wągrowcu mł. bryg. Jacek Rochowiak jako pierwszy zabrał głos i podziękował drużynom za przybycie, jednocześnie liczył na sportowy przebieg rywalizacji.

Głos zabrał także Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Wojciech Cibail, który przywitał uczestników zawodów na skockiej ziemi.

Celem organizacji zawodów jest podtrzymywanie tradycji związanej z tym wydarzeniem, podnoszenie sprawności fizycznej druhen i druhów oraz integracja braci strażackiej.

Do naszego miasta przybyły drużyny OSP z terenu powiatu wągrowieckiego, które są aktualnymi zwycięzcami eliminacji na etapach gminnych.

Drużyny startowały w przewidzianych dla siebie kategoriach, tj. kat. A Seniorzy, kat. C Kobiety oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze podzielone na dwie odrębne (kat. dziewcząt i kat. chłopców).

Nie brakowało emocji, pasji i zaangażowania uczestników. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała widać było gołym okiem, że nikt nie przyjechał tu oddać zwycięstwa bez walki.

Jako pierwsze na starcie pojawiły się drużyny młodzieżowe. To one zaprezentowały się z jak najlepszej strony w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej.

Następnie do zmagań przystąpiły kobiety w drugiej z wyżej wymienionych konkurencji, a po nich mężczyźni.

Licznie zebrani na stadionie kibice drużyn, stanowiący co do istoty duże wsparcie dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach, oczekiwali na najbardziej widowiskową „bojówkę”. I się doczekali.

Emocji nie brakowało do samego końca, a dowodem na to niech będą ostateczne wyniki zawodów przedstawione poniżej:

MDP – dziewczęta

1. OSP Popowo Kościelne – 874 pkt

MDP – chłopcy

1. OSP Łekno – 1010 pkt.

2. OSP Mieścisko – 997 pkt.

3. OSP Stołężyn – 948 pkt.

4. OSP Damasławek – 939 pkt.

Kat. C Kobiety

1. OSP Łekno – 137 pkt.

2. Sarbia – 142 pkt.

3. Sienno – 149 pkt.

4. Stołężyn – 221 pkt.

Kat. A Seniorzy

1. OSP Czerlin – 99 pkt.

2. OSP Mieścisko – 111 pkt.

3. OSP Stołężyn – 112 pkt.

4. OSP Wągrowiec – 125 pkt.

5. OSP Panigródz – 141 pkt.

6. OSP Skoki – 148 pkt.

7. OSP Międzylesie – 160 pkt.

Po odczytaniu wyników przez sędziego głównego zawodów mł. kpt. Sławomira Wyrzykowskiego, przystąpiono do dekoracji uczestników i wręczenia nagród. Następnie słowa podziękowań – za udział dla wszystkich uczestników – i za obecność – wszystkim zgromadzonym na stadionie – przekazał druh Andrzej Woźnicki – prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wągrowcu, który także oficjalnie zakończył zawody. Po zakończeniu części oficjalnej można było skosztować strażackiej grochówki zapewnionej przez organizatorów.

W tym miejscu, w imieniu skockiej braci strażackiej chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, od etapu planowania i przygotowań po dzień rozgrywania zmagań sportowo-pożarniczych. Bez was powodzenie tak dużego przedsięwzięcia stałoby się dużo trudniejsze.

Dh Dariusz Jahnz

Fot. Hubert Matuszak