Sprzątaliśmy nasze okolice

120

W miniony weekend, od 20 do 23 września, mieszkańcy gminy Skoki wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. W ruch poszły worki i rękawice, a chętnych do zadbania o porządek na własnym osiedlu, ulicy czy wsi nie brakowało.

Akcja „Sprzątanie świata” to nie tylko zbieranie odpadków z okolicy, ale także ważny element poszerzania świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, które licznie zaangażowały się w sprzątanie. Uczestnictwo w takim wydarzeniu daje szansę na bezpośrednie zobaczenie skutków braku poszanowania środowiska naturalnego, w którym na co dzień żyjemy.

W sprzątanie zaangażowali się indywidualnie państwo Krysztofiak ze Sławy Wlkp., mieszkańcy Osiedla Topolowa, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach. Liczne wsparcie otrzymaliśmy również od sołectw: Niedźwiedziny, Jabłkowo, Brzeźno, Kakulin, Rościnno, Rejowiec, Raczkowo,Glinno oraz Budziszewice. Łącznie uzbierano 370 worków z odpadami.

O porządek w naszej małej ojczyźnie zadbali także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, wraz z burmistrzem. Po podziale na grupy oraz rozdaniu rękawic i worków, ruszyli w teren. Porządkowali między innymi drogę na Rakojady, ścieżkę na Morasiu, okolice Biedronki oraz Jeziora Rościńskiego.

Akcję możemy uznać za udaną. Z jednej strony cieszy fakt, że los naszej planety nie jest nam obojętny. Z drugiej strony wciąż skwery, parki i lasy nie są wolne od śmieci pozostawionych przez nas, ludzi.

Dziękujemy każdemu, kto wziął udział w naszej akcji. Pamiętajmy, że jeśli każdy z nas zrobi coś małego, razem z pewnością osiągniemy zauważalne i pożyteczne efekty dla naszego środowiska.