Korzystne zmiany w budżecie gminy Skoki. Deficyt zmniejszony o 1,8 miliona złotych!

402

W czwartek, 19 września, podczas VI sesji Rady Miejskiej Gminy Skoki, zapadły istotne decyzje dotyczące tegorocznego budżetu. Na wniosek burmistrza Wojciecha Cibaila, radni jednomyślnie przegłosowali szereg zmian, które pozwoliły na zmniejszenie deficytu budżetowego o około 1,8 miliona złotych. Deficyt spadł z 11,85 mln zł do 10,05 mln zł, co stanowi istotny krok w stabilizacji finansowej gminy.

Zmiany te były możliwe m.in. dzięki oszczędnościom wynikającym z przetargów oraz redukcji wydatków na wybrane inwestycje. Najważniejszą z tych zmian jest wprowadzenie czterech strategicznych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane jeszcze w tym roku.

Największe sołectwo gminy, Potrzanowo, doczeka się nie tylko nowych dróg, ale także chodników, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia, co znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Radni Krystian Słomiński oraz Jakub Berendt podjęli skuteczne działania we współpracy z burmistrzem, aby zabezpieczyć środki finansowe na opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi Potrzanowo – Sława Wlkp. oraz na przebudowę odcinka drogi od ulicy Budziszewskiej do ulicy Kolonia w Potrzanowie.

Dzięki owocnej współpracy burmistrza Cibaila z dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Katarzyńskim oraz Starostą Powiatu Wągrowieckiego Tomaszem Krańcem, gmina Skoki uzyskała zgodę na opracowanie koncepcji wariantowej obwodnicy miasta. To długo oczekiwana inwestycja, która odciąży newralgiczne skrzyżowanie na ulicy Poznańskiej/Rogozińskiej i poprawi przepustowość ruchu.

Jednym z kluczowych elementów nowych zadań inwestycyjnych jest również opracowanie dokumentacji na rewitalizację dworca PKP w Skokach, na którą przeznaczono 150 tysięcy złotych. Jak zaznaczyła radna Małgorzata Mizgajska, dworzec ma szansę stać się nową wizytówką miasta i ważnym centrum społecznym.

Burmistrz podkreślił, że szybkie wprowadzenie tych zadań do budżetu pozwoli gminie na wcześniejsze przygotowanie dokumentacji niezbędnej do aplikowania o środki zewnętrzne na realizację przyszłych inwestycji.