Przebudowa drogi w Roszkowie Wągrowieckim coraz bliżej

132

W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, w poniedziałek 23 września, podpisano umowę z wykonawcą remontu drogi powiatowej nr 1654P. Nowa nawierzchnia z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Prace obejmą ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku blisko 1 kilometra o szerokości 5,5 metra, a także korektę spadów poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzenie wód opadowych z korony jezdni do istniejących rowów.

Pod umową podpisy złożyli starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wągrowcu Agnieszka Suska, przy kontrasygnacie skarbnik powiatu Ewy Szczepaniak oraz komplementariusz wykonawcy, firmy Transbruk Begier Spółka komandytowo-akcyjna, Marek Begier. W wydarzeniu uczestniczył również burmistrz Wojciech Cibail. Gmina Skoki zobowiązała się do współfinansowania tego zadania.

To długo oczekiwana inwestycja, szczególnie przez mieszkańców Łosińca, którzy na co dzień korzystają z tej drogi. Na spotkaniu społeczność tę reprezentowała sołtys Katarzyna Patelska.

Całkowity koszt prac remontowych wyniesie 1 150 818,44 zł. Zgodnie z umową roboty potrwają do końca listopada.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu środków zewnętrznych pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu