Diamentowa rocznica ślubu

82314

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego to wyjątkowa okazja do radosnego świętowania trwałego związku między dwiema osobami. Z przeżytych wspólnie lat cieszą się Wanda i Edward Brzykcy z Pawłowa Skockiego. Z najlepszymi życzeniami oraz gratulacjami w imieniu całej społeczności gminy Skoki dostojnych jubilatów odwiedzili burmistrz Wojciech Cibail oraz kierownik USC w Skokach, Joanna Wolicka-Przywarty.

Drogi życiowe pani Wandy i pana Edwarda skrzyżowały się na jednej z wiejskich zabaw. Zgodnie przyznali, że kiedyś były to zupełnie inne czasy. Aby kogoś poznać, trzeba było wyjść z domu. W czasach ich młodości relacje opierały się na bezpośrednim kontakcie. Jubilaci mieszkali niedaleko siebie – pani Wanda w Dzwonowie, a pan Edward w Miączynku.

Pani Wanda pracowała w gastronomii, natomiast jej mąż związał swoje życie zawodowe ze szkolnictwem. Jako nauczyciel wychował wiele pokoleń uczniów, z radością wspominał lata swojej pracy. „Kiedyś nauczyciel uczył każdego przedmiotu” – wspominał pan Edward podczas kameralnego spotkania. Dziś, gdy tylko mają taką możliwość, spełniają się w roli dziadków. Tłumaczą swoim wnukom, że kiedyś, jak dziadek był w ich wieku nie miał telefonu, co spotyka się z pełnym niezrozumieniem ze strony dzieci, że jak dziadek nie mógł mieć telefonu – relacjonowali jubilaci.

Taki długi staż małżeński jest dowodem ogromnej miłości, wierności i zgody panującej między dwojgiem ludzi. Niech nadchodzące lata przyniosą wiele radości, zdrowia oraz wewnętrznego spokoju – życzył burmistrz.

Państwo Brzykcy od 1972 roku mieszkają w Pawłowie Skockim. Doczekali się córki i syna oraz pięciorga wnuków. Oboje cieszą się dobrym zdrowiem.

Zacnym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych wielu lat razem, w miłości, wzajemnym zrozumieniu oraz szacunku!