Akcja sterylizacji wolno żyjących kotów na terenie gminy Skoki

221

Gmina Skoki realizuje akcję sterylizacji kotów wolno żyjących w ramach Programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami, a także ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania oraz zmniejszenie populacji kotów wolno żyjących.

Zainteresowane osoby, które opiekują się kotami wolno żyjącymi prosimy o kontakt z pracownikiem Dawidem Braciszewskim z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, tel. 61 8 925 817, e – mail: d.braciszewski@gmina-skoki.pl, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości dofinansowania.

Z uwagi na ograniczoną liczbę możliwych do wykonania w ramach tego programu zabiegów weterynaryjnych polegających na sterylizacji kotów wolno żyjących, decydować będzie kolejność złożonych wniosków, które planujemy przyjmować do 30 września br. Po weryfikacji wniosków otrzymacie Państwo informację zwrotną, a w przypadku pozytywnie rozpatrzonego wniosku zostaniecie skierowani do Gabinetu Weterynaryjnego lek. wet. Marcina Szymasia, z którym gmina ma podpisaną stosowna umowę na zabiegi sterylizacji. Co warto podkreślić, opiekunowie wolno żyjących kotów będą zobowiązani do ustalenia terminu wizyty na wykonanie zabiegu sterylizacji najpóźniej do 25 października br.

Zadanie to zostało dofinansowane z dotacji celowej z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach Programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”.