Zgłoś zapotrzebowanie na Internet światłowodowy

48

W związku z rosnącym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy Internetem światłowodowym, pragniemy przekazać informacje na temat sposobu zgłaszania zapotrzebowania oraz podłączenia nieruchomości.

Kancelaria Rady Ministrów udostępniła w Internecie bazę danych, która umożliwia sprawdzenie dostępności usług sieciowych w każdej gminie w Polsce. Znajdziecie ją Państwo pod adresem: https://internet.gov.pl/.

Dodatkową funkcjonalnością systemu jest możliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługi oraz oznaczania nieruchomości jako pustostanów, co przyczyni się do eliminacji tzw. białych plam.

Głównym celem systemu jest zapewnienie obywatelom dostępu do aktualnych i rzeczywistych danych przestawiających zasięg Internetu szerokopasmowego, a także umożliwiających ich weryfikację. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sprawdzić dostępność usług Internetu szerokopasmowego dla konkretnego adresu (domu, budynku itp.). Baza zawiera również nazwy podmiotów świadczących usługi oraz dane kontaktowe do ich przedstawicieli.

grafika: gov.pl