Rozmowy o inwestycjach drogowych

3

Podczas spotkania burmistrza Wojciecha Cibaila z dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Pawłem Katarzyńskim oraz starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem, zapadły decyzje dotyczące rozwoju infrastruktury drogowej w naszej gminie. Otrzymaliśmy „zielone światło” dla opracowania koncepcji wariantowej oraz decyzji środowiskowej na budowę obwodnicy Skoków. W Sławie Wlkp. powstanie przejście dla pieszych.

W trakcie rozmów omówiono konkretne plany rozwoju sieci drogowych w gminie Skoki. Jako mieszkańcy codziennie korzystamy z dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich, dlatego istotne jest, aby patrzeć na sieć drogową w sposób całościowy. Efektywna współpraca na różnych szczeblach samorządu stwarza szansę na kompleksową poprawę infrastruktury drogowej.

Zgoda na opracowanie koncepcji wariantowej oraz decyzji środowiskowej to pierwszy, ale niezwykle istotny krok, który otwiera drogę do kolejnych etapów realizacji tego projektu.

Powstałe przejście dla pieszych w Sławie Wlkp. to realizacja długo wyczekiwanej inwestycji przez okolicznych mieszkańców oraz tych osób, które na co dzień jako środek podróży wybierają kolej. Powstanie ono na wysokości byłego budynku dworca PKP. Prace związane z budową przejścia rozpoczną się na początku przyszłego roku.