Wymień baterie na wrzosy!

20

Pracownicy urzędu w Skokach zapraszają do udziału w akcji, która umożliwia pozbycie się zalegających w naszych domach elektrośmieci w zamian za rośliny. Tym razem można wymienić zużyte baterie na wrzosy. Na początku września obchodzimy Dzień Recyklingu Baterii, co stanowi doskonałą okazję, aby przypomnieć, że choć baterie ułatwiają nam codzienne życie, ich niewłaściwa utylizacja stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu, aby temu zapobiegać.

Jak pokazują wcześniejsze edycje, akcje te cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Skoki. Wiosną za dostarczone elektrośmieci można było otrzymać bratki, sadzonki pomidorów czy kwiaty rabatowe. Teraz nadszedł czas na wrzosy, które doskonale wpisują się w nadchodzącą jesień.

Co należy zrobić, aby otrzymać kwiaty? To proste! Wystarczy w sobotę, 21 września, przyjść do PSZOK-u przy ulicy Rogozińskiej 10 w Skokach w godzinach 8:00–11:00 i oddać pracownikom UMiG zużyte, nikomu niepotrzebne baterie. W zamian otrzymamy wrzosy, które pięknie ozdobią nasze balkony, tarasy i podwórka. Każdy uczestnik, który w trakcie trwania akcji odda baterie (np. BUTTON, AA, AAA, 1/2AA, PP3, C, D), będzie uprawniony do otrzymania wrzosów zgodnie z następującymi zasadami: za 5 sztuk baterii (typ paluszki, guziki) przysługuje 1 wrzos. Limity dla: – nieruchomości wynoszą 6 sztuk, – sołectw i instytucji 20 sztuk.

Wrzosy będą wydawane w doniczkach w dniu wydarzenia do godziny 11:00 lub do wyczerpania zapasów. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców gminy Skoki oraz sołectw i instytucji (szkół, przedszkoli) z terenu gminy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z inicjatorem wydarzenia, pracownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Agatą Rutą pod numerem telefonu 61 8 925 816.