Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęty

1

Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie powrócili do szkolnych ław. W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach po raz pierwszy dzwonek usłyszało stu dziesięciu pierwszoklasistów. Przed dziećmi teraz dziesięć miesięcy nauki i rozwijania swoich pasji, do czego zachęcał burmistrz Wojciech Cibail.

Wakacje dobiegły końca, a dzieci wkroczyły w nowy rok szkolny. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Skokach odbył się apel, podczas którego Andrzej Surdyk, po raz pierwszy w roli dyrektora, powitał uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów i nauczycieli, zgromadzonej publiczności przybliżono wydarzenia sprzed 85 lat, związane z wybuchem II wojny światowej.

W apelu wzięli udział między innymi: burmistrz Wojciech Cibail, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Hubert Czarnecki, kierownik Referatu Oświaty Beata Nowak-Szmyra, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji Małgorzata Mizgajska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach Elżbieta Skrzypczak, prezes OSP w Skokach Piotr Kaczmarek, przedstawiciele rady rodziców oraz kapłani z parafii pw. św. Mikołaja w Skokach.

Dyrektor szkoły Andrzej Surdyk zachęcał uczniów i rodziców do odsłuchania życzeń Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dr. Igora Bykowskiego.

Wszystkim uczniom z naszej gminy życzymy udanego i szczęśliwego nowego roku szkolnego. Powodzenia!