Uroczyste obchody upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się od mszy świętej oraz modlitwy za Ojczyznę. Następnie licznie przybyłe poczty sztandarowe, harcerze, mieszkańcy oraz władze samorządowe oddali hołd ofiarom wojny podczas uroczystego apelu na rynku, który poprowadził harcmistrz Andrzej Surdyk.

Bez wypowiedzenia wojny niemieckie wojska przekroczyły granice Polski, rozpoczynając zbrojną kampanię, która szybko objęła całą Europę i świat. Atak na Wieluń oraz bombardowanie Westerplatte to wydarzenia, które stały się symbolami brutalnej agresji, ale także bohaterstwa i niezłomności polskiego narodu.

Jak co roku mieszkańcy Gminy Skoki złożyli hołd wszystkim ofiarom i bohaterom II wojny światowej. Obchody uświetnił występ artystyczny przygotowany przez harcerzy.

Doceniając poświęcenie naszych przodków, dbajmy o to, co dziś tworzy naszą ojczyznę. Bądźmy odpowiedzialni za nią. Pamiętajmy, że o wolność i pokój musimy dbać każdego dnia – każdy z nas i wszyscy razem jako wspólnota.

Burmistrz Wojciech Cibail podziękował mieszkańcom za uczestnictwo w obchodach 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz delegacjom za złożenie kwiatów.