W Rościnnie powstało kino oraz strefa wypoczynku

1

W ubiegły weekend Rościnno tętniło życiem dzięki interesującym wydarzeniom. Dzięki determinacji i pomysłowości mieszkańców we wsi zrealizowano projekt „Kino pod Żurawiem” oraz stworzono „Akacjowy zakątek”. To nowe miejsca, które oferują możliwość spędzania wolnego czasu, zarówno podczas seansów filmowych, warsztatów, jak i występów artystycznych.

Lokalne strefy wypoczynku i miejsca spotkań zostały uroczyście otwarte. Otwarcie „Kina pod Żurawiem” przyciągnęło licznych mieszkańców oraz zaproszonych gości, w tym burmistrza Wojciecha Cibaila. Uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko projekcją filmu, ale także bogatym programem artystycznym i kulinarnym. W wyjątkowy nastrój wprowadziły wszystkich obecnych występy solistek Mai i Gabrysi. O godzinie 20:30 rozpoczęła się projekcja filmu „Dr. Dolittle”, zorganizowana we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także postępy prac nad projektem kina, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników. Na miejscu czekały różnorodne przysmaki: pyszny tort, zupa gulaszowa, popcorn oraz słodkości, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rościnnie.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

***

W ubiegłą sobotę otworzono również „Akacjowy zakątek”. Ta lokalna strefa wypoczynku i miejsce spotkań powstały pod patronatem OSP Rościnno.

Zadanie to sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.

Życzymy, aby nowo powstałe miejsca sprzyjały integracji i wspólnemu spędzaniu wolnego czasu.

Fot. Facebook Koło Gospodyń Wiejskich w Rościnnie.