W naszej gminie powstanie rada seniorów bo cenimy zdanie osób starszych

14

Jednym z najważniejszych zadań gminnej rady seniorów jest komunikowanie potrzeb osób starszych poprzez opiniowanie i konsultowanie decyzji podejmowanych przez władze lokalne. Inicjatywa utworzenia rady wyszła od burmistrza oraz Rady Miejskiej. Spotkanie organizacyjne niebawem.

Nowe gremium będzie organem doradczym, który będzie przekazywał informacje, nagłaśniał problemy osób starszych, a także uczestniczył w realizacji różnorodnych inicjatyw społecznych.

– Skocka Rada Seniorów to odpowiedź na realne potrzeby osób starszych, których w naszym społeczeństwie przybywa. Chcemy wsłuchać się w ich potrzeby oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia, które niewątpliwie posiadają – uzasadnia pomysł powstania rady burmistrz Wojciech Cibail.

Zapraszamy zainteresowanych, którzy chcą włączyć się w budowanie Skockiej Rady Seniorów, na spotkanie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Skokach. Odbędzie się ono we wtorek, 3 września o godzinie 11:00 w Sali Lustrzanej Urzędu Miasta i Gminy Skoki.

Myślę, że funkcjonowanie takiej rady przyczyni się do tego, że nasi seniorzy jeszcze bardziej niż do tej pory włączą się aktywnie w działalność naszej lokalnej wspólnoty. To także szansa dla nas, samorządowców, aby zyskać merytorycznego mentora, który podzieli się z nami wiedzą o potrzebach i problemach często niewidocznych z perspektywy urzędników – podsumował burmistrz Cibail.

Radni ustanawiając gminną radę seniorów, nadają jej statut oraz określają tryb i kryteria wyboru członków, a także zasady jej funkcjonowania. Członkiem rady może zostać osoba, która ukończyła 60. rok życia.

Spotkanie, które odbędzie się 3 września, będzie pierwszym krokiem w kierunku utworzenia rady seniorów. Mamy nadzieję, że rada ta otworzy nowe możliwości współpracy i działań na rzecz wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Skoki, a także przyczyni się do integracji międzypokoleniowej.