200 lat dla pani Marianny!

42

Wyjątkowe święto mieszkanki Kakulina. Pani Marianna Kruś obchodzi właśnie swoje 101. urodziny. Z tej okazji dostojną Jubilatkę, a zarazem najstarszą mieszkankę gminy, odwiedzili burmistrz Wojciech Cibail oraz sekretarz gminy Marta Miller. Goście, w imieniu mieszkańców całej gminy, złożyli jubilatce serdeczne życzenia, wręczając jej bukiet kwiatów oraz okolicznościowy upominek. W kameralnym spotkaniu, które odbyło się w domu jubilatki, uczestniczyli członkowie rodziny, sołtys Kakulina, Lidia Szymkowiak oraz sąsiadka Urszula Przybysz wraz z córką Pauliną Pinkowską.

Pani Marianna urodziła się w okolicach Gniezna, gdzie dorastała w towarzystwie trzech braci. W trakcie rozmowy wspominała czasy II wojny światowej, które były dla niej niezwykle trudne, ponieważ straciła jednego z braci. Mimo to z tamtych lat pozostały również piękne wspomnienia, w tym moment, gdy poznała swojego męża. Razem pracowali w przydomowej kuźni, co stanowiło ważny element ich wspólnego życia. Obecnie opiekę nad panią Marianną sprawuje jej wnuk Adam, który dzieli tę odpowiedzialność z małżonką. Jak przyznaje sama jubilatka, Kakulin to jest jej miejsce na ziemi, dzięki panującej we wsi zgodnej i sąsiedzkiej atmosferze. Pani Marianna wychowała troje dzieci: dwóch synów i córkę. Doczekała się także licznej gromadki wnuków i prawnuków. Cieszy się dobrym zdrowiem i wspaniałym humorem, a jej bliscy są przekonani, że zawdzięcza to nieustającemu wewnętrznemu źródłu energii życiowej.

Dla większości z nas sto jeden lat to okres, w którym można zgromadzić niezliczone doświadczenia i mądrość, a także przeżyć wiele pięknych chwil. Pani miała zaszczyt przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczając zarówno trudów, jak i radości, które się z nim wiążą. Dzięki temu jest Pani bez wątpienia skarbnicą wiedzy oraz cennym źródłem rad i wskazówek dla swoich bliskich – mówił podczas spotkania burmistrz Cibail.

Z okazji 101. rocznicy urodzin Pani Mariannie życzymy przede wszystkim zdrowia, życzliwości oraz pogody ducha. Niech w gronie najbliższych spędza Pani jak najwięcej radosnych chwil. Życzymy, aby każdy kolejny dzień Pani życia był wypełniony dobrocią i miłością, które pomogą przezwyciężyć wszelkie trudności.