Jubileusz Złotych Godów

26

Szanowni Jubilaci, pani Dorota i pan Zbigniew Bartel z Antoniewa, obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Burmistrz Wojciech Cibail wręczył im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Upłynęło ponad 50 lat od momentu, gdy Dorota i Zbigniew Bartel połączyli swoje losy. Poznali się na obozie młodzieżowym w Wenecji koło Żnina. W życiu zawsze starali się rozwiązywać napotkane problemy poprzez dialog. W trakcie rozmowy wspólnie szukali kompromisu i wyjścia z kłopotliwych sytuacji. Oboje mają silne charaktery. Jednak to im nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie stanowiło to ich siłę. Na początku, jak wiadomo, trzeba było się dotrzeć i poznać – mówił podczas kameralnego spotkania w gabinecie burmistrza pan Zbigniew, który w humorystyczny sposób podsumował, że przez te wszystkie lata po prostu nie udało im się rozwieść i dlatego do teraz są razem.

Jubilaci wychowali dwóch synów i cieszą się z posiadania dwóch wnuczek i trzech wnuków, którym z ogromną przyjemnością poświęcają swój czas.

Państwo Bartelowie mieszkają w gminie Skoki od ponad dwóch lat. Wcześniej byli zawodowo i życiowo związani z Bydgoszczą. Po długich poszukiwaniach, na jesieni swojego życia do osiedlenia się wybrali właśnie naszą gminę, ponieważ trudno byłoby znaleźć piękniejsze miejsce – zgodnie przyznali. Doceniają okoliczne walory przyrodnicze, takie jak lasy i jeziora. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania była podyktowana chęcią bycia bliżej swoich dzieci i wnuków, którzy mieszkają w Obornikach i Poznaniu.

Burmistrz Wojciech Cibail oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach Joanna Wolicka-Przywarty złożyli gratulacje i podziękowania Jubilatom za to, że są wspaniałym wzorem dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Zacnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.