Dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w Kuszewie powstał nowy plac zabaw. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali sołtys Krystyna Gruss oraz burmistrz Wojciech Cibail. Nowe miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ od razu po otwarciu chętnych do zabawy nie brakowało.

Od tej pory najmłodsi mieszkańcy mają do dyspozycji nowoczesne, kolorowe i bezpieczne miejsce do wspólnej zabawy. Dzieci mogą korzystać z huśtawki wahadłowej, bujaka sprężynowego, stożka obrotowego oraz zestawu zabawowego. Na terenie zamontowano również dwie ławki, kosz na śmieci i tablicę regulaminową. Całość została ogrodzona. Bezpośrednio przy placu zasadzono trzy drzewa liściaste oraz zrekultywowano zniszczony trawnik wokół obiektu.

Całkowita wartość zadania wyniosła około 115 tysięcy złotych, w tym 73 tysiące stanowić będzie pomoc finansowa ze środków Unii Europejskiej, pozyskana przez Gminę Skoki za pośrednictwem LGD Stowarzyszenie „Dolina Wełny”. Dofinansowanie pochodzi ze środków PROW na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER. Wkład własny gminy to około 42 tysiące złotych.

Mam nadzieję, że plac zabaw będzie ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu naszych dzieci, pełnym uśmiechu i pozytywnych doświadczeń. Udanej zabawy – podsumował burmistrz Cibail.

Wykonawcą inwestycji była firma Simba Group Sp. z o. o.