Rusza budowa kanalizacji w naszej gminie

2

Podpisana w maju tego roku umowa przez Przewodniczącego Zarządu Związku Mariana Szkudlarka (Burmistrz Swarzędza) i Członka Zarządu Marcina Wojtkowiaka (Wójt Czerwonaka) oraz Sławomira Raniszewskiego dała zielone światło na rozpoczęcie robót budowlanych sieci kanalizacyjnej na ternie gmin Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.  Wykonawca robót spółka WUPRINŻ SA. rozpoczął właśnie stosowne prace w naszej gminie.

Całkowity zakres inwestycji to blisko 7 kilometrów sieci kanalizacyjnej, które powstaną na terenie gmin uczestniczących w projekcie – Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz.

W naszej gminie w ramach tego zadania wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i przepompowniami ścieków w ul. Brzoskwiniowej, Malinowej, Czereśniowej, Wiśniowej. Łączna długość powstającej sieci w Skokach będzie wynosić prawie 2 kilometry.

Całkowita wartość umowy obejmuje pracę w pięciu gminach i wynosi ponad 10 milionów brutto. Inwestycja została dofinansowana w kwocie 7,6 miliona złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W związku z trwającymi pracami uprzejmie prosimy mieszkańców o stosowanie się do oznakowania pionowego i zachowanie ostrożności. Prosimy o zrozumienie oraz przepraszamy za ewentualne niedogodności.