Wręczenie nagród najlepszym uczniom w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
Na korytarzu przed tablicą patrona szkoły – Adama Mickiewicza odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy uzyskali największą liczbę punktów w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
Z rąk wicedyrektora szkoły Roberta Dorawy pamiątkowe dyplomy otrzymali:
W kategorii 7 – 8:
1 miejsce Szymon Kmieć
2 miejsce Patrycja Kuczyńska
3 miejsce Jeremiasz Burzyński
W kategorii 4 – 6:
I miejsce Gabriela Kmieć
II miejsce Mateusz Milibrand
III miejsce Wiktoria Michalak
Była to też okazja do przekazania dyrekcji, otrzymanego na Targach Edukacyjnych, certyfikatu dla szkoły promującej wiedzę o Wielkopolsce. W/w uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu, do którego będą się przygotowywać pod opieką Barbary Surdyk
Poniżej zdjęcia z wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków:
Szkoła Podstawowa w Skokach promuje wiedzę o Wielkopolsce
W sobotę 11 marca, na terenie MTP, pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odbyła się konferencja o regionalizmie.
Podczas niej szkoły promujące wiedzę o regionie zostały nagrodzone wyjątkowym certyfikatem, które z rąk WKO otrzymali dyrektorzy wyróżniających się szkół.
Uroczystość poprzedziły wystąpienia gości. Szczególnie miło wypowiedział się Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki pan Czesław Kruczek, który nawiązał do swojego skockiego pochodzenia i przypomniał związki patrona szkoły Adama Mickiewicza z Ziemią Skocką.
Uroczystość była też okazją do zaprezentowania działań prowadzonych przez szkoły. Publiczności i zaproszonym gościom szczególnie spodobały się fragmenty przedstawień, które prezentowane były w skockiej hali z okazji 650-lecia miasta, 99 i 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Na koniec doradcy metodyczni Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli zaprezentowali propozycję nowego programu nauczania o regionie.
Reprezentujący SP Skoki Andrzej Surdyk
Tak żyli i mieszkali Wielkopolanie przed stu laty – w czasach powstania
Kolejna rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się inspiracją dla Barbary i Andrzeja Surdyków do zorganizowania wystawy ukazującej warunki życia, zajęcia i narzędzia jakimi posługiwali się Wielkopolanie przed stu laty.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skokach pod opieką nauczycieli i wychowawców mogli zobaczyć dziecięcy becik, żelazko z duszą, wyżymaczkę i tarę do prania szajbki do pieca, młynki i wiele innych przedmiotów o których przeznaczeniu ciekawie opowiadała pani Barbara Surdyk. Przed wejściem do sali znajdowała się wystawa o Powstaniu Wielkopolskim oraz zabytkowe ławki, siedząc w których zwiedzający mogli rozwiązać krótki quiz.
Organizatorzy wystawy
Poniżej zdjęcia z wystawy: