W bieżącym roku gmina Skoki kontynuowała program dotacji celowej na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii. Niezmiennie właściciele nieruchomości mogli uzyskać z budżetu gminy 4.000,00zł, jednak nie więcej niż 100% wartości poniesionych i udokumentowanych kosztów.

O kolejności udzielania dotacji decydowała data wpływu kompletnych podań, które były rozpatrywane do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Z dofinansowania skorzystało dziesięciu właścicieli nieruchomości: 3 z terenu gminy (Potrzanowo, Rościnno i Sława Wielkopolska) oraz 7 z miasta Skoki. W tym roku zdecydowanie najbardziej popularne były układy kolektorów słonecznych, do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, których zamontowano aż siedem. Dwóch właścicieli nieruchomości (ze Skoków i Sławy Wlkp.) zdecydowało się na montaż pompy ciepła, a jeden z Rościnna na instalację fotowoltaiczną.

Pamiętajmy, że celem realizowanego programu jest zwiększenie wielkości produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł, poprawa jakości powietrza atmosferycznego oraz podniesienie jakości i poziomu życia społeczności lokalnej.