Przebudowa drogi w Roszkowie zakończona

130

Zakończona przebudowa drogi powiatowej nr 1654P znacząco poprawiła bezpieczeństwo i komfort podróży na tym odcinku. W środę, 23 października, odbył się odbiór techniczny po zakończeniu wszystkich prac budowlanych.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: starosta Tomasz Kranc, burmistrz Wojciech Cibail, radna powiatowa z gminy Skoki Iwona Tyll, a także przedstawiciele wykonawcy oraz pracownicy urzędu w Skokach i Powiatowego Zarządu Dróg.

Prace obejmowały ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku blisko 1 kilometra, o szerokości 5,5 metra, a także korektę spadów poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzenie wód opadowych do istniejących rowów.

Dobra współpraca między samorządami przynosi pozytywne efekty, z których korzystają nasi mieszkańcy. Długo oczekiwany remont drogi, szczególnie przez mieszkańców Łosińca i Roszkowa, doczekał się szczęśliwego finału. To wspólny sukces powiatu wągrowieckiego i gminy Skoki – podkreślił burmistrz.

Całkowity koszt prac remontowych wyniósł 1 150 818,44 złotych, a inwestycja została zrealizowana przy wsparciu środków zewnętrznych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Skoki partycypowała w kosztach przedsięwzięcia, przekazując ponad 500 tysięcy złotych.

W imieniu społeczności lokalnej, codziennie korzystającej z tego odcinka drogi, podziękowania dla władz samorządowych złożyły obecne na spotkaniu sołtys Łosińca Katarzyna Patelska oraz sołtys Roszkowa Maria Pawlicka.

Spotkanie przyniosło również dobre wiadomości dla mieszkańców Potrzanowa. Z rąk starosty oraz radnej Iwony Tyll burmistrz otrzymał dokumentację dotyczącą koncepcji budowy kładki pieszo-rowerowej na Dzwonówce, w ciągu ulicy Skockiej w Potrzanowie, wzdłuż drogi powiatowej nr 2034P. Wcześniej o poprawę bezpieczeństwa na tym newralgicznym odcinku apelowali radni Krystian Słomiński oraz Jakub Berendt. To będzie kolejna inwestycja, którą samorząd skocki zrealizuje we współpracy z powiatem.