Na profilu społecznościowym Facebook Miasta i Gminy Skoki https://www.facebook.com/GminaSkoki/ jakiś czas temu została otwarta GRUPA „ZERO ODPADÓW – SAME KORZYŚCI” – podziel się, nie wyrzucaj! https://www.facebook.com/groups/2170816183222435/?source_id=103427779707012
Masz w domu przedmioty, które chętnie zastąpisz nowymi ale nie wiesz, co z nimi zrobić? Nie wyrzucaj! Być może komuś się przydadzą! Meble, sprzęt AGD, ubrania, obuwie… Wszystko!
Daj przedmiotom drugie życie – może będą służyć komuś przez kolejne lata. Podziel się za darmo, wymieniaj się – być może ktoś ma rzecz, którą ty chętnie przyjmiesz. W ten sposób pomagamy sobie wzajemnie a co najważniejsze – dbamy o środowisko, redukując ilość odpadów.
Jeśli masz konto na Facebooku zapraszamy do grupy „ZERO ODPADÓW – SAME KORZYŚCI” Możesz tu zamieścić zdjęcie wszystkiego co uznasz, że może się komuś przydać. Tutaj NIE HANDLUJEMY. Tylko oferty zupełnie darmowe!
REGULAMIN:
1. Posty niezwiązane z tematem zero waste będą usuwane bez ostrzeżenia.
2. Na tej grupie możemy tylko publikować posty z rzeczami, które chcemy oddać, pożyczyć lub się na coś wymienić.
3. Na tej grupie możemy publikować posty z pytaniami typu „szukam”.
4. Dopuszczalne są wpisy, oddam za „coś drobnego” czekoladę, owoce.
5. Wpisy z przedmiotami, które znalazły właściciela usuwamy z grupy.
6. W tej grupie nie ma zgody na mowę nienawiści, nietolerancję, pogardę.
7. Szanujmy siebie nawzajem. Niech to będzie najmilsze miejsce w sieci
8. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty wystawione.
Grupa powstała na fali filozofii Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.
Wielu ludziom takie życie wydaje się obecnie niemożliwe, bo na pierwszy rzut oka trudno samemu coś wytworzyć lub wyhodować, kupić żywność bezpośrednio od rolnika albo przynajmniej znaleźć jakiś sklep z produktami spożywczymi na wagę. Uciążliwym wydaje się już samo pamiętanie o własnej siatce, słoikach na fasolki, butelkach na mleko i worku na chleb, a co dopiero targanie tych pustych pojemników ze sobą na każde zakupy i dźwiganie ich z powrotem do domu! Przyzwyczailiśmy się też do kupowania przez Internet, a przecież nikt nie wyśle nam upragnionej rzeczy luzem – niezależnie od tego, czy zamówiliśmy pięć kilogramów kaszy czy ziemniaków…
Chodzenie z własną materiałową torbą i odmawianie plastikowej jednorazowej siateczki stało się symbolem stylu zero waste. Ale czy w tym nurcie chodzi tylko o to? Odpowiedz na te pytania znajdziesz na stronie Polskiego Stowarzyszenia ZERO WESTE http://zero-waste.pl/