Gmina Skoki posiada w swojej ofercie atrakcyjną działkę budowlaną w Sławicy, położoną w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.
W sierpniu odbędzie się przetarg na jej sprzedaż.

Działka oznaczona numerem geodezyjnym 526/38 położona w Sławicy przy ulicy Bluszczowej

Ogłoszenie w BIP gminy Skoki: https://skoki.nowoczesnagmina.pl/?a=18878

Numer działki, obręb geodezyjny, numer księgi wieczystejPowierzchnia działki [ha]Cena wywoławcza bruttoWysokość wadium i termin wpłatyCzas i miejsce przetargu
526/38 księga wieczysta PO1B/00048065/10,0577120.000,00 zł7.000 zł do 2 sierpnia 2024r. (piątek)8.08.2024r godz. 11:00 (czwartek)    UMiG w Skokach

Nieruchomość położona jest w obrębie geodezyjnym Sławica, w sąsiedztwie terenów przeznaczonych pod zabudowę letniskową, gruntów rolnych oraz terenów leśnych. Działka zlokalizowana jest na terenie płaskim, ma kształt prostokąta. W bezpośrednim sąsiedztwie działki od strony północnej przebiega sieć wodociągowa.

Nieruchomość ta posiada dostęp do publicznej drogi gminnej nr 318045P (ul. Gacka- działka nr 11/2w obrębie Sławica) przez działki będące własnością Gminy Skoki nr: 526/24, 319/15 (stanowiące gminną drogę wewnętrzną – ul. Bluszczową) oraz 526/39.

Na podstawie Uchwały nr LX/470/2023 Rady Miejskiej Gminy Skoki z dnia 22 czerwca 2023 r. wyrażono zgodę na ustanowienie na czas nieoznaczony nieodpłatnej służebności gruntowej, polegającej na prawie przejazdu i przechodu bez prawa parkowania przez część działki nr 526/39 w Sławicy na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr 526/38. Służebność będzie miała charakter czasowy do czasu urządzenia na działce gruntu nr 526/39 drogi i nadania jej kategorii drogi publicznej. Koszty utrzymania urządzeń potrzebnych do wykonywania służebności gruntowej będą obciążać każdoczesnego właściciela nieruchomości, stanowiącej działkę numer 526/38 z obrębu Sławica, bez możliwości dochodzenia zwrotu poniesionych nakładów.

Istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do sieci energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej (zapewnienie dostaw energii elektrycznej wydane przez Enea Operator Sp. z o.o., opinia o możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej wydana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skokach oraz opinia o możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej wydana przez AQUANET S.A.).

Nieruchomość zlokalizowana jest w odległości około 500 m od Jeziora Borowego, 600 m od Jeziora Gackiego, 1,9 km od stacji PKP Łopuchowo-Osiedle, 2,4 km od drogi wojewódzkiej nr 196 oraz 3 km od stacji PKP Sława Wielkopolska.

Dla nieruchomości oznaczonej geodezyjnie nr 526/38 wydana została decyzja nr 120/23 dnia 25.09.2023r. o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w ramach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Warunki udziału w przetargach na sprzedaż nieruchomości:

1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłata wadium w wysokości i w terminie określonym w powyższych tabelach, na konto bankowe Gminy Skoki nr 58 9065 0006 0040 0400 0185 0022 Bank Spółdzielczy w Gnieźnie o/Skoki.
  2. Za datę wpłaty uznaje się dzień wpływu środków finansowych na wskazany wyżej rachunek bankowy.
  3. Dowód wpłaty wadium winien wskazywać jednoznacznie osobę przystępującą do przetargu.
  4. Uczestnik przetargu winien okazać się na przetargu ważnym dowodem osobistym.
  5. W przypadku, gdy uczestnik przetargu, tj. osoba, która wpłaciła wadium, nie może brać udziału w przetargu, dopuszcza się możliwość reprezentowania go przez inną osobę. Osoba reprezentująca uczestnika przetargu winna okazać Komisji Przetargowej swój dowód osobisty, dowód wpłaty wadium oraz pisemne upoważnienie do występowania w imieniu swojego mocodawcy, zawierające dane osobowe osoby reprezentującej i reprezentowanej, włącznie z numerami dowodów osobistych. Upoważnienie podlega opłacie skarbowej.
  6. W razie uchylenia się przez osobę wygrywającą przetarg od zawarcia umowy nabycia nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia w/w umowy a wpłacone wadium ulega przepadkowi.
  7. Wadium wpłacone przez osoby, która nie wygrały przetargu, zostaną zwrócone niezwłocznie po zamknięciu przetargu, nie później niż przed upływem 3 dni.

Pozostałe informacje

1. Ogłaszający przetarg zastrzega sobie możliwość odwołania przetargu z ważnych powodów, niezwłocznie podając informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości a także przyczynę odwołania przetargu.
  2. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej;
  3. Koszty zawarcia aktu notarialnego ponosi nabywca.
  4. Sprzedaż odbywa się na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków.
  5. Ewentualne wznowienie granic odbywa się staraniem i na koszt nabywcy.
  6. Cena sprzedaży nieruchomości uzyskana w drodze przetargu podlega zapłacie do dnia zawarcia umowy przenoszącej prawo własności nieruchomości.
  7. Ogłoszenia o opisanych wyżej przetargach opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Skokach.

Szczegółowych informacji w sprawie nieruchomości udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa pod numerem telefonu 61 8925815.