Sukces młodej fotografki

46

Fotografowanie przyrody w jej naturalnym wdzięku staje się coraz bardziej popularne. Uchwycenie pięknej chwili łączenia natury z czynnikiem ludzkim to nie lada wyzwanie. W ostatnim czasie, dzięki propozycji Huberta Czarneckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej okazję ku temu miała – śmiało można powiedzieć – światowej klasy artystka – Liwia Pawłowska.

Liwia to młoda i utalentowana fotografka – mieszkanka Bartodziej, która odniosła kolejny sukces w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Podczas tegorocznej edycji konkursu „Wildlife Photographer of the Year” 2024 zdobyła nagrodę Young Impact Award za swoje zdjęcie „Recording by Hand”.

Zdjęcie przedstawia spokojną cierniówkę w trakcie obrączkowania. Artystka wykonała je podczas obrączkowania ptaków, na które została zaproszona przez Zespół Obrączkarski Rościnno. Zespół obrączkarski, którego kierownikiem jest pan Hubert obrączkuje głównie żurawie i bociany. Dzięki temu uzyskujemy wiadomości, gdzie ptaki się przemieszczają. Pan Hubert chętnie dzieli się swoją ogromną pasją i wiedzą podczas spotkań z młodymi mieszkańcami Miasta i Gminy Skoki.

Serdecznie gratulujemy Liwii i życzymy dalszych sukcesów! Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Londynie.

Foto: zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Liwii Pawłowskiej oraz z galerii Natural History Museum.