Członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej w pierwszą niedzielę października tradycyjnie przybyli do Dworku pod Złotą Podkową.
W urozmaiconym programie spotkania miało miejsce uroczyste nadanie tytułu Członka Honorowego Pani Monice Skowrońskiej-Iwan i Pani Annie Golińskiej.

Obie Panie od kilku lat bezinteresownie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem różne inicjatywy Towarzystwa, poświęcając na to wiele swojego cennego czasu. Tytuł ten wolą Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków jest dowodem podziękowania i szczerej wdzięczności oraz zaproszeniem do kontynuowania tej owocnej współpracy.

Niedzielne spotkanie było też inauguracją nowego cyklu zajęć, które będą realizowane w ramach zadania publicznego pt. Skoki – miasto ludzi z pasją. Będziemy zapraszać hobbystów, pasjonatów i kolekcjonerów, którzy zaprezentują swój dorobek i warsztat, i -być może – zarażą Państwa swoimi zainteresowaniami, wskażą drogi do ciekawego spędzania czasu wolnego.

Cykl rozpoczęła wiceprezes Dorota Mrozińska bardzo ciekawym quizem Czy na pewno znasz swoje miasto? Prezentowane w formie slajdów zdjęcia wybranych obiektów oraz wielu detali znajdujących się w Skokach niejednokrotnie stanowiły dużą zagadkę, ale wszystkie -ku dużemu zadowoleniu -zostały rozwiązane.

Jeszcze w tym roku, w listopadzie  odbędzie się wykład pt. Lalki celuloidowe z Kalisza i Częstochowy. Natomiast na grudzień zaplanowaliśmy warsztaty genealogiczne Poszukaj swoich korzeni!  Już dzisiaj wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam. Szczegóły znajdą Państwo na plakatach w Wiadomościach Skockich oraz na facebookowym profilu naszego Towarzystwa i gminy Skoki.

Tekst: Iwona Migasiewicz
Zdjęcia: Kamila Maciejewska, Stanisław Grzegorzewski, Iwona Migasiewicz