Narodowe Czytanie w Skokach

35

W minioną sobotę w Bibliotece Publicznej w Skokach mieliśmy przyjemność wspólnie czytać „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Narodowe Czytanie to coroczna inicjatywa, która zachęca do wspólnego obcowania z literaturą wszystkie chętne osoby, a także placówki edukacyjne, kulturalne oraz instytucje publiczne i społeczne, zarówno w kraju, jak i za granicą.

W naszej bibliotece nie brakowało entuzjastów, którzy pragnęli wziąć udział w tym wydarzeniu. Okolicznościowy list od Prezydenta RP odczytał burmistrz Wojciech Cibail. Wiesława Surdyk-Fertsch w swoim pięknym przemówieniu wprowadziła nas w klimat romantyzmu, podkreślając trudny okres w historii naszej ojczyzny. O oprawę muzyczną zadbali natomiast Martyna (skrzypce) i Maciej (pianino) Groszowie.

To wyjątkowe wydarzenie miało charakter towarzyski, społeczny i edukacyjny. Serdecznie dziękujemy artystom, pracownikom biblioteki oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Fot. Elżbieta Skrzypczak, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach