Ziemia to nasz wspólny dom

37

Jak co roku, w trzeci weekend września, mieszkańcy miast, miasteczek i wsi, zarówno mali, jak i duzi, mobilizują się do udziału w różnorodnych akcjach sprzątających. W tym czasie porządkujemy parki, skwery, lasy oraz brzegi jezior i rzek. Naszym hasłem tegorocznej akcji jest: „Dzięki Tobie Gmina Skoki będzie jeszcze piękniejsza”, a więc do dzieła!

Każdy, kto zechce w dniach od 20 do 23 września posprzątać swoją okolicę, otrzyma od pracowników urzędu worki oraz rękawice. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do akcji skontaktować się z jednym z koordynatorów, Agatą Rutą pracownikiem Referatu Ochrony Środowiska, w celu uzgodnienia miejsc, które chcemy porządkować. Ułatwi to późniejszy odbiór zebranych odpadów.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucenie pojedynczego śmiecia zanieczyszcza naszą planetę. Dlatego oprócz akcji sprzątających niezwykle istotne jest podnoszenie świadomości społecznej, że to my sami odpowiadamy za obecny i przyszły stan naszego środowiska naturalnego – miejsc, w których żyjemy, spędzamy wolny czas, bawią się nasze dzieci i odpoczywamy. Nie pozwólmy, aby porzucone torebki foliowe, puszki, opakowania i butelki zatruwały te miejsca.

Zachęcamy do udziału w sprzątaniu mieszkańców wszystkich miejscowości, jednostki OSP, koła gospodyń wiejskich, sołectwa, społeczności szkolne oraz przedszkola, a także wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętny.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach, w biurze nr 1, segment B, oraz pod numerem telefonu 61 8 925 816.