Prace na finiszu

4

W Skokach trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej, która będzie się rozciągać od zjazdu przy ulicy Parkowej do istniejącej drogi serwisowej przy DW 196. Łączna długość realizowanej inwestycji wynosi około kilometra. Obecnie trwa ostatni etap robót, polegający na ułożeniu warstwy bitumicznej.

Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia samorząd skocki otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych z rządowego programu Polski Ład.

Niestety, w ramach tego zadania nie przewidziano oświetlenia istniejącej drogi serwisowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 196 na odcinku od ulicy Wągrowieckiej do Turystycznej.

W związku z tym podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej Gminy Skoki, burmistrz Wojciech Cibail zwrócił się do radnych o wprowadzenie zmian w budżecie, aby możliwe było opracowanie dokumentacji na brakujący odcinek oświetlenia. Wniosek ten spotkał się z pozytywną reakcją radnych, co pozwoli na kompleksową i jednolitą realizację przedsięwzięcia.

Dodatkowo w nowo tworzonej dokumentacji przewidziano zaprojektowanie oświetlenia przejścia dla pieszych w rejonie obiektów handlowych (Biedronka i Pepco) oraz doświetlenie fragmentu ulicy Wągrowieckiej na wysokości posesji nr 48 i 48A, o co wnioskował radny Jakub Kwapiński.

Doświetlenie newralgicznego przejścia dla pieszych przez drogę o ruchu przyśpieszonym spowoduje znaczącą poprawę bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych.