Dożynki Parafialno – Wiejskie w Lechlinie

52

Rozpoczął się czas dziękczynienia za tegoroczne plony. W minioną sobotę mieszkańcy Lechlina z radością podziękowali za zbiory. Dożynki rozpoczęły się barwnym korowodem, który przemaszerował do kościoła parafialnego.

Po wspólnej modlitwie podczas mszy świętej nastał czas obrzędów dożynkowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznego dzielenia się chlebem. W sobotnie popołudnie teren przy boisku w Lechlinie stał się centrum wydarzeń. Na odwiedzających to miejsce czekały różnorodne stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, a na dzieci dmuchańce. Była również możliwość skosztowania lokalnych przysmaków, w tym dobrze znanego świeżego chleba ze smalcem i ogórkiem.

O część artystyczną zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach, która wystąpiła wraz z mażoretkami. Występy tak przypadły do gustu uczestnikom dożynek, że nagrodzili artystów owacją na stojąco. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna, którą rozkręcił zespół Twisters.

W dożynkowym świętowaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Wojciech Cibail, przewodniczący Rady Miejskiej Hubert Czarnecki oraz sekretarz gminy Marta Miller. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwał sołtys Paweł Grabiński.

Przypominamy, że Dożynki Gminne odbędą się 14 września w Łosińcu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz miłośników Gminy Skoki – więcej informacji znajdą Państwo w naszym wcześniejszym artykule.

Fot. Alicja Tylkowska (Wągrowiec Nasze Miasto)