Zapraszamy na Dożynki Gminne

1

Dożynki, jako uroczystość o wielowiekowej tradycji, są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolników oraz wyrazem wdzięczności za ich codzienne zmagania. To święto w polskiej kulturze to czas radości i podziękowań – zarówno dla Pana Boga za plony, jak i dla ludzi za ich trud. W naszej gminie będziemy mieli okazję wyrazić naszą wdzięczność za tegoroczne zbiory podczas Gminnych Dożynek, które odbędą się w sobotę, 14 września, w Łosińcu.

Dożynki rozpoczniemy tradycyjnym korowodem oraz mszą świętą. Następnie odbędzie się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego Łany. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy będą mieli okazję tego dnia skosztować regionalnych przysmaków podczas Festiwalu Smaku, w ramach którego swoje kulinarne umiejętności zaprezentują nasze koła gospodyń wiejskich. Oprócz podziwiania wieńców dożynkowych, każdy będzie mógł dopingować drużyny sołeckie, które rywalizować będą w różnych konkurencjach w XIII Dożynkowym Turnieju Sołectw Gminy Skoki.

Osoby, które zdecydują się na wspólne świętowanie, będą miały możliwość przejażdżki bryczką, jazdy konnej oraz zabawy w hobby horse. Nie zabraknie również muzycznych akcentów i tanecznej zabawy, o co z pewnością zadbają Czadoman i DJ Jędras.

Spotkajmy się 14 września w Łosińcu. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia!

Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Biblioteka Publiczna w Skokach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łosińcu.