Zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze

34

Informujemy, iż każdy producent rolny ma możliwość odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej można składać do Burmistrza Miasta i Gminy Skoki w terminie od 1 sierpnia do 2 września 2024 roku razem z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2024 r. do 31 lipca 2024 r.

UWAGA!

• Od 2024 r. obowiązuje nowy wzór wniosku.
  • Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r. wynosi 1,46 zł na 1 litr oleju napędowego dla wszystkich producentów rolnych.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r. wynosi:

1. 160,60 zł x ilość ha użytków rolnych,
  2. 58,40 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła, owiec, kóz i koni,
  3. 5,84 zł x średnia roczna liczba świń.

Do wniosku należy dołączyć:

1. faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego,
  2. w przypadku hodowcy bydła, świń, owiec, kóz i koni, którzy wniosek składają po raz pierwszy w bieżącym roku (nie złożyli wniosku w I etapie) – dokument zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła, owiec, kóz i koni, oraz średniej rocznej liczbie świń, będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym złożenie wniosku,
  3. oświadczenie o pomocy publicznej.

Informacja o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła, owiec, kóz i koni oraz o średniej liczbie świń w gospodarstwie wydawana jest na wniosek producenta rolnego (hodowcy zwierząt) przez Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wągrowcu, ul. Grunwaldzka 30.

Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach w pokoju nr 1 (wejście A od ul. W. Ciastowicza 11).

Druk wniosku i oświadczenia można pobrać ze strony internetowej urzędu w zakładce: Co i jak załatwić w Urzędzie?Referat Gospodarki Budżetowej – punkt 10 „Uzyskanie zwrotu podatku akcyzowego, lub w siedzibie Urzędu.