Ostrzeżenie przed silnymi burzami – Aktualizacja

49

Dziś, w środę 10 lipca czeka nas bardzo dynamiczna i niebezpieczna pogoda. Dla powiatu wągrowieckiego, w tym dla Gminy Skoki zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne 3 najwyższego stopnia przed burzami.

Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne deszcze miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90hm/h, lokalnie do 120 kh/h. Miejscami możemy spodziewać się opadów gradu. Lokalnie możliwa trąba powietrzna.

W związku z burzami, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

• Nie parkuj aut pod drzewami i liniami wysokiego napięcia,
  • Zabezpiecz przedmioty, które mogą zostać porwane lub uszkodzone przez wiatr i duży grad – weź pod uwagę siłę zjawiska,
  • Jeżeli zauważysz, że nadciąga burza, znajdź bezpieczne schronienie,
  • Bądź gotowy na ewentualne przerwy w dostawie energii elektrycznej,
  • Zostań w domu jeśli możesz,
  • Unikaj otwartych przestrzeni,
  • Odłącz od prądu sprzęt domowy.

Ważność komunikatu: 10 lipca, od godziny 14:00 do 22:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90%.

Uważajcie na siebie.

AKTUALIZACJA: W czwartek, 11 lipca niestety czeka nas kontynuacja niebezpiecznej burzowej i upalnej pogody. IMGW ostrzega przed burzami od 10:00/11.07 do
20:00/11.07.2024. Możliwy deszcz 30 mm, porywy 80 km/h oraz grad.
Bądźmy ostrożni.