W czwartek, 27 czerwca w skockim urzędzie miała miejsce sesja absolutoryjna. To obok sesji budżetowej, najważniejsza sesja w roku. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie przez radę miejską prawidłowości działania finansowego burmistrza w danym roku budżetowym.

Przed przystąpieniem do najważniejszego punktu obrad, udzielenia absolutorium, radni wzięli udział w debacie nad „Raportem o stanie Gminy Skoki za 2023 rok”. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Jest zestawieniem najważniejszych danych o samorządzie i stanowi kompendium wiedzy o działalności gminy.

Podczas sesji podjęta została uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Skoki za 2023 rok. Radni w wyniku głosowania udzielili wotum zaufania i absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa.

– Dziękuję za udzielenie wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2023 rok. Dopiero zaczynam swoją misję i mam nadzieję, że z roku na rok będę otrzymywał wotum oraz absolutorium, ale już za swoją pracę i własne zrealizowane projekty.

Dzisiejszy wynik głosowań odbieram jako wyraz zaufania od Państwa radnych i chęć dalszej współpracy. W ostatnich wyborach zarówno obecni radni i ja jako burmistrz otrzymaliśmy znaczące poparcie i kredyt zaufania od naszych mieszkańców, co jest najlepszym dowodem na to, że wyznaczony kierunek działań cieszy się społeczną akceptacją.

Ta sesja zamyka również za sobą 2023 rok i zarządzanie poprzedników. Otwiera natomiast nowy etap, za który bierzmy wspólnie odpowiedzialność – podsumował sesję absolutoryjną burmistrz Wojciech Cibail.

Swoją pracę po 19 latach na stanowisku Sekretarza Gminy Skoki kończy Blanka Gaździak. Burmistrz w imieniu własnym oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Skoki podziękował odchodzącej sekretarz za wzorową pracę na stanowisku sekretarza, za nieustanną dbałość o dobre imię gminy oraz świetną organizację pracy w urzędzie.